2017-03-14

Klassikern blir ännu bättre och vi lanserar nya Bya Mur

Det började för 25 år sedan. Då lanserades vår Bya-sten, som därefter fått stå för mycket inspiration och med många uppföljare. Men nu gör vi den ännu bättre. Markstenen har fått ett mer stilrent uttryck med rakare kanter. Och inför stundande trädgårdssäsong lanserar vi även den moderna Bya Mur. Tack vare radiestenen kan muren nu även användas för svängda murar. Murstenens yta har en struktur som ger dimension och livar upp.

Bya-familjen står för ett utbud som passar många trädgårdar. Välj mellan Bya, Bya Struktur, Bya Mix, Bya Stormix eller Bya Mur. Kombinera de olika storlekarna, färgerna och strukturerna för att få en livfull och intressant utemiljö.

Läs mer om produkterna i vår Bya-familj här: www.starka.se/bya och www.starka.se/byamur.